پر بازدیدترین مطالب

نامه مهم حجت الاسلام قرائتی به طلّاب جوان برای تابستان ۹۹

 

رئیس ستاد اقامه نماز طی نامه ای به طلاب جوان نوشت: این نامه چکیده مطالب مهمی است که بدون مقدمه خدمت شما عرضه می شود تا محور کار طلاب جوان در تابستان ۹۹ قرار گیرد.
 حجت الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز طی نامه ای به طلاب جوان نوشت: این نامه چکیده مطالب مهمی است که بدون مقدمه خدمت شما عرضه می شود تا محور کار طلاب جوان در تابستان 1399 قرار گیرد.
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم
«فَإِذَا فَرَغْتَ فَانْصَبْ وَإِلَىٰ رَبِّکَ فَارْغَبْ» (شرح، 8-7)
طلاب و فضلای جوان، خواهران و برادران!
سلام علیکم؛ با حذف مقدمات.
قرآن می فرماید: هنگامی که از کاری فارغ شدید، خودتان را به کار دیگری، با جهت گیری به سمت پروردگار مشغول کنید. «فَإِذَا فَرَغْتَ فَانْصَبْ وَإِلَىٰ رَبِّکَ فَارْغَبْ»
همچنین سرما و گرما نباید باعث تعطیلی کار شود، حتی اگر جابجایی لازم است، باید این کار بشود. «لإیلافِ قُرَیْشٍ إِیلافِهِمْ رِحْلَهَ الشِّتَاءِ وَالصَّیْفِ» چه بزرگانی، در زندان یا تبعید مشغول نوشتن کتاب بودند. نقل شده است که امام خمینی (رضوان الله علیه) در یک سالی که در ترکیه تبعید بودند، یک دور فشرده فقه را نوشتند.
طلاب و فضلای جوان!
چندین سال پیش به فکر افتادم بخشی از تابستان، طلاب علوم دینی و فضلای جوان را، هنگامی که حوزه تعطیل است، به سمت تفسیر قرآن سوق دهم. این کار زیرنظر مسئولین حوزه انجام گرفت و هزاران طلبه ثبت نام کردند و برای هر پایه ای تفسیر دو جزء قرآن انتخاب شد.
پایه های اول تا ششم، از تفاسیر فارسی نمونه یا نور، یا هر دو! و پایه های بالاتر از تفاسیر عربی مجمع البیان و المیزان!
این کار حدود 30 تا 40 روز، (هر روز یکی دو ساعت) طلاب را به کار علمی و مطالعه کلام خدا و انس با تفسیر قرآن مشغول کرد و در پایان تابستان در مسابقه حضوری شرکت کردند و به افراد زیادی ...

آخرین مطالب