پر بازدیدترین مطالب

روایت رهبرانقلاب از مبارزه امام‌جواد (ع)


رهبر معظم انقلاب درباره سیره مبارزاتی امام جواد(ع) فرمود امام علی بن موسی الرضا و امام جواد صلوات‌الله علیه همت بر این گماشتند که ماسک تزویر و ریا را از چهره مأمون کنار بزنند.

رهبر انقلاب: امام جواد(ع)‌ ماسک تزویر را از چهره دشمن کنار زد

به گزارش سخن آشنا، محمد بن علی بن موسی بن جعفر مشهور به امام جواد (ع) نهمین امام شعیان در سال ۱۹۵ در مدینه پا به دنیا گذاشتند. اما از همان آغازین روزهای تولد مورد فتنه برخی اطرافیان قرار گرفت تا به این ترتیب خداوند متعال یکی دیگر از اوصیای پیامبر خویش را از همان ابتدا با طوفان شدائد و حوادث وارد عرصه دنیا کند.

همزمانی ایشان با دوران خلافت غاصبان عباسی از یک سو و مواجهه ایشان با فرقه‌های منحرفی چون واقفیه، غالیان و زیدیه که تا آن زمان در جامعه اسلامی ریشه دوانیده بودند، سپس هدایت شیعیان و مراقبت از ایشان از غرق شدن در فتنه‌های فتنه‌گران عباسی و این فرقه‌های باطل، تنها بخشی از سیره اجتماعی و مبارزاتی امام جواد (ع) محسوب می‌شود.


رهبر معظم انقلاب در بخشی از بیانات خویش در سال‌های دوران ریاست جمهوری‌شان در یکی از خطبه‌های نماز جمعه به نکاتی درباره سیره مبارزاتی امام جواد (ع) اشاره فرمودند که در ادامه نماهنگ آن را می‌بینید.

لینک دانلود

«امام جواد (ع) نمودار و نشانه مقاومت است. انسان بزرگی است که تمام دوران کوتاه زندگی‌اش که در سن ۲۵ سالگی به شهادت رسیده است، با قدرت مُزَور و ریاکار خلیفه عباسی، (یعنی) مأمون مقابله و معارضه کرد و هرگز قدمی عقب‌نشینی نکرد و تمام شرایط دشوار را تحمل کرد و با همه شیوه‌های مبارزه‌ی ممکن، مبارزه کرد … امام جواد (ع) می‌خواست به مردم بگوید که من طرفدار اسلام و طرفدار خاندان پیامبر. امام علی بن موسی الرضا و امام جواد صلوات‌الله علیه همت بر این گماشتند که این ماسک تزویر و ریا را از چهره مأمون کنار بزنند و موفق شدند.»

منبع: تسنیم

آخرین مطالب