پر بازدیدترین مطالب

تکذیب قطع ارتباط انصارالله و ارتش یمن با دنیای خارج + آخرین نقشه میدانی

تکذیب قطع ارتباط انصارالله و ارتش یمن با دنیای خارج/ سقوط ۴۵ درصد از نوار ساحلی استان الحدیده 

رزمندگان انصارالله و نیروهای ارتش یمن با وجود حملات سنگین هوایی توانستند نیروهای تحت فرمان ائتلاف را در جنوب شهر ساحلی الحدیده زمین گیر کنند.

به گزارش سخن آشنا، یمن روزهای حساس و سرنوشت سازی را پشت سر می گذراند و آخرین تحولات میدانی از استان الحدیده حاکیست، نبردهای سنگین در نوار ساحلی این استان به شدت ادامه دارد.

از روزهای گذشته ائتلاف عربی با تمام قدرت برای اشغال نوار ساحلی استان الحدیده وارد عمل شده تا تنها راه ارتباطی نیروهای انصارالله و ارتش را با دنیای خارج قطع کند اما تاکنون ناکام مانده اند.

ائتلاف عربی و شبکه های رسانه ای آنان در روزهای گذشته با ایجاد یک جنگ روانی از نزدیک بودن پایان کار نیروهای انصارالله و ارتش یمن در نوار ساحلی استان الحدیده می گویند اما منبع میدانی مشرق از ادامه مقاومت تمام عیار نیروهای یمنی خبر داد.

این منبع میدانی با بیان این که پیشروی نیروهای ائتلاف عربی متوقف شده، افزود: رزمندگان انصارالله و نیروهای ارتش یمن با وجود حملات سنگین هوایی توانستند نیروهای تحت فرمان ائتلاف را در جنوب شهر ساحلی الحدیده زمین گیر کنند.


نقشه میدانی یمن
برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید
وی تصریح کرد: در حال حاضر درگیری ها در محور جنوبی منطقه «الدریهمی» در جنوب شهر الحدیده در جریان است اما از شدت آن کاسته شده و رزمندگان انصارالله و ارتش یمن ابتکار عمل را در این محور در دست گرفته اند.

این منبع میدانی به نقاط اشغال شده در نوار ساحلی استان الحدیده اشاره کرد و گفت: نیروهای تحت فرمان ائتلاف عربی با پشتیبانی گسترده و بی سابقه هوایی موفق به اشغال برخی مناطق از جمله «جاح، مجیلس، فازه، مغرس، طائف» شده اند.

وی افزود: نیروهای تحت فرمان ائتلاف عربی در روزهای گذشته در مجموع موفق شدند نزدیک به حدود ۴۵ درصد نوار ساحلی استان الحدیده را به اشغال خود درآورند اما با متوقف شدن پیشروی آنان، ضد حملات ارتش یمن و رزمندگان انصارالله برای بازپس گیری مناطق آغاز شده است.

به گزارش مشرق، ائتلاف عربی درصدد است با اشغال کامل نوار ساحلی استان الحدیده و قطع ارتباط نیروهای یمنی با دنیای خارج در مذاکرات دست بالا را داشته باشد و در میدان سیاست امتیازهای فراوانی بگیرد.
منبع:مشرق

آخرین مطالب