پر بازدیدترین مطالب

افتتاح فاز اول پروژه شهر آبی خرمشهر با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران


فاز اول پروژه شهر آبی خرمشهر با هدف رفع بخش مهمی از مشکلات آبی این شهر با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افتتاح شد.به گزارش سخن آشنا، عصر امروز 20 اسفند ماه 97، فاز اول پروژه شهر آبی خرمشهر در مراسمی با حضور سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از فرماندهان و مسئولین، افتتاح شد.

سامانه پرتابل شیرین‌سازی و سرامیکی با قابلیت تصفیه و شیرین‌سازی 50 هزار لیتر در روز، سامانه‌های فیلتراسیون با ظرفیت‌های متفاوت، سامانه ثابت شیرین‌سازی با قابلیت تصفیه و شیرین‌سازی 100 هزار لیتر آب در روز و سامانه حذف عنصری کلکتورهای خورشیدی برخی از تجهیزات موجود در شهر آبی خرمشهر است.

ظرفیت تصفیه آنتی‌باکتریال 30 هزار لیتر در روز، شیرین‌سازی 30 هزار لیتر آب در روز، قابلیت استفاده از طریق دو منبع برق مستقیم و موتور برق، استفاده در مکان‌های مختلف و قابلیت پیاده‌سازی دستگاه به‌روی وسایل نقلیه از جمله قابلیت‌های این سامانه سیار آبی می‌باشد.

این فناوری به‌همت جهادگران شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاهی کشور با مدیریت دانشگاه امام حسین علیه السلام ساخته شده است. با راه‌اندازی این پروژه، بخش مهمی از مشکلات آبی در شهر خرمشهر مرتفع خواهد شد.
منبع:تسنیم