پر بازدیدترین مطالب

خشونت علیه فلسطینی‌ها، ساختار نهادینه شده رژیم صهیونیستیتکرار همیشگی بدرفتاری و خشونت علیه فلسطینی‌های ساکن در مناطق اشغالی از سوی شهرک‌نشینان بیش از هرچیز نشان دهنده ساختاری بودن آن در جامعه صهیونیستی است.

خشونت علیه فلسطینی‌ها، ساختار نهادینه شده رژیم صهیونیستی

به گزارش سخن آشنا به نقل ازیدیعوت آحرونوت در مناطق اشغالی یک زن فلسطینی بر اثر پرتاب سنگ از سوی شهرک نشینان صهیونیست جان خود را از دست داد.

طبق گزارش رسانه‌های فلسطینی، عایشه محمد طلال رب، زن فلسطینی 47 ساله و ساکن روستای بدیا در کرانه باختری روز شنبه بر اثر پرتاب سنگ از سوی شهرک‌نشینان به سمت خودروی او در نزدیکی ایست بازرسی تاپواخ و اصابت سنگ به سر وی، کشته شد.

اگرچه پلیس اسرائیل ادعا کرده که تحقیقات در این زمینه را آغاز می‌کند، اما همزمان ساکنان روستای فلسطینی بدیا در واکنش به کشته شدن این زن فلسطینی، اعلام اعتصاب عمومی کردند.

این مسئله و حوادث مشابه دیگری در مناطق اشغالی، نشان می‌دهد که صرف نظر از اشغالگری و بدرفتاری عمومی رژیم صهیونیستی با فلسطینیان در نوار غزه و کرانه باختری رود اردن، اما بدرفتاری با فلسطینان حتی در مناطق اشغالی که در حال حاضر در کنترل نیروهای صهیونیستی می‌باشد موضوعی رایج و پرتکرار است و در واقع فلسطینی‌ها هم در کرانه باختری و نوار غزه و هم در سایر مناطق اشغالی تحت بدرفتاری و خشونت از سوی صهیونیست‌ها می‌باشند. خشونت‌هایی که تکرار همیشگی آن بیش از هرچیز نشان دهنده ساختاری بودن آن در جامعه صهیونیستی است.

 

منطق خشونت برخواسته از جدایی طلبی تاریخی صهیونیسم

خشونت طلبی در میان صهیونیست‌ها موضوع جدید و تازه‌ای نیست و همواره این جنبش برآمده از یهودیت تلاش خود را بر جدایی طلبی با غیر خود و خشونت با غیریهود قرار داده است.

نمونه‌های تاریخی این جدایی طلبی و خشونت در برابر غیرخودی متعدد هستند. در جریان تحولات روسیه تزاری و قتل تزار روسیه در سال 1891 با وجود آن که دستگاه تزار جنبشی یهودی کشی را در روسیه به راه انداخت، اما یهودیان حاضر نشدند با سوسیالیست‌ها ائتلاف کنند و در مقابل خواسته رهبران چپ برای اتحاد در برابر تزار اعلام کردند که صهیونیسم فقط با صهیونیسم همکاری می‌کند و در مقابل صهیونیست‌ها در آن زمان هم علیه تزار و هم سوسیال‌ها توطئه و اقدام خشونت آمیز ‌کردند.

در سال ۱۹۴۸ نیز که اسراییل موجودیت خود را اعلام کرد، این اعلام تاسیس در پی یک کارزار تروریستی و به شدت خشونت آمیز صورت گرفت که منجر به ‏بیرون راندن صدها هزار فلسطینی از خانه و کاشانه خود شد و با کشتار ۲۴۰ فلسطینی در "دهکده دیر یاسین" بود که ‏دولت اسراییل متولد شد‎ و همزمان مردان، زنان و کودکان بسیاری زنده زنده در چاه آب روستا انداخته شدند.

صهیونیست‌ها پس از اعلام تاسیس خود بر خون فلسطینی‌ها، تجاوز و خشونت‌گرایی خود را در نظام بین‌المللی نیز ادامه دادند و از جمله موشه دایان وزیر دفاع اسرائیل، در سال ۱۹۶۶ به مدت دو ماه در ویتنام جنوبی مشاور نظامی حکومت دست نشانده امریکا علیه مردم ویتنام بود. اسرائیل همچنین تأمین کننده تسلیحات جنگی برای دیکتاتوری نظامی پنوشه در شیلی، دولت نژادپرست یان اسمیت در افریقای ‏جنوبی و همه کشورهایی بود که به دلیل عدم رعایت حقوق بشر مورد تحریم تسلیحاتی قرار گرفته بودند. موارد از این دست بسیار زیاد هستند که در تاریخ پر از تباهی و جنایت این رژیم موج می زند.

براین اساس منطق خشونت گرایی و خشونت پروری ویژگی ساختاری نظام صهیونیستی است و در این شرایط چندان عجیب و غیرمنتظره نیست اگر زنی فلسطینی بدست شهرک نشینان صهیونیستی کشته شود.

 

ترویج ساختاری خشونت

ترویج خشونت در مناطق اشغالی تا به امروز بصورت سازماندهی شده‌ای ادامه دارد و از جمله سال گذشته وزارت جنگ رژيم صهيونيستي کتابي را به هزاران خانواده ساکن در سرزمين هاي اشغالي اهدا کرده که در آن مستقيماً از صهيونيست ها خواسته شده تا ” کرانه باختري را به قسمتي از کشور يهودي تبديل کرده و خشونت عليه فلسطينان را افزايش دهند”.
اين کتاب همچنين يهودي ها را تشويق به کوچ کردن به سوي کرانه باختري و سرزمين هاي اشغالي مي کند. کتاب که در قالب راهنماي گردشگري ارائه شده است، به گردشگران توصيه کرده تا در مناطق نزديک به روستاهاي فلسطيني با خود سلاح حمل کنند.

کارشناسان فلسطيني توزيع اين کتاب را با هدف ترويج خشونت عليه فلسطينيان دانسته و مي گويند که کتاب بر مبناي فلسفه وجودي صهيونيسم طراحي شده است و همچنين به روستاها و مناطق فلسطيني نام هاي عبري داده شده است.

از سوی دیگر منابع عبری تا کنون تصاویر زیادی را منتشر کرده اند که در آن تلاش برای نهادینه کردن فرهنگ قتل، ترور و خشونت در میان کودکان اسرائیلی به وضوح دیده می شود و در آن صهیونیست‌ها آموزش فرهنگ قتل و ترور به طور برنامه ریزی شده و هدفمند به نسل جدید را دنبال می‌کنند.
منبع:الوقت

آخرین مطالب